środa, 11 września 2013

Quesadillas z pieczarkami, zieloną papryką i cheddarem

Zrobiliśmy sobie z Małżonem jeszcze kilka dni wakacji i wyjechaliśmy - stąd moja nieobecność na blogu. Zwiedzaliśmy północno-wschodnie Niemcy (Hamburg, Lubeka, zamek w Schwerinie, Stralsund, wyspa Rugia) i północno-zachodnią Polskę (wyspa Wolin, Kamień Pomorski, Trzęsacz). Tym razem nie przywiozłam żadnych kulinarnych opowieści, trudno bowiem chwalić się zjedzeniem bratwurst :) Skoro więc nie o kulinariach, to może o podróży. Większość wymienionych przeze mnie miejsc znana jest Wam pewnie choćby ze słyszenia, ale założę się, że mało kto słyszał o zamku w Schwerinie, a szkoda, bo jest piękny i nie jest bardzo daleko od Polski. Ciekawe są również wnętrza zamku, ale to co czyni go wyjątkowym to położenie na wysepce na jeziorze, a prowadzą do niego dwa mosty. Niestety fragment zamku był akurat remontowany, więc trochę to psuło widok, ale i tak warto było zobaczyć.

Jeszcze przed wyjazdem jedliśmy quesadillas, do których po raz pierwszy użyłam wędzonej papryki, o której wcześniej tylko czytałam na innych blogach kulinarnych. Wszyscy ją bardzo zachwalają i słusznie, bo ma ciekawy, nieco dymny posmak. Quesadillas podałam z guacamole. Fotki były pstrykane w jeszcze większym tempie niż zazwyczaj, mam nadzieję, że zrobię wkrótce jeszcze raz takie quesadillas i podmienię fotki na lepsze ;)


Składniki (na 3 porcje):
6 pszennych tortilli o średnicy 20cm
9-10 pieczarek
1 zielona papryka
100g sera cheddar (może też być mozzarella)
łyżeczka wędzonej mielonej papryki
mielony kolorowy pieprz

1. Pieczarki oczyszczamy, kroimy w plasterki. Umytą paprykę kroimy w kosteczkę, ser ścieramy na tarce.

2. Rozkładamy na płaskiej powierzchni 3 tortille. Na każdej układamy 1/3 plasterków pieczarek, 1/3 papryki, posypujemy mielonym kolorowym pieprzem, startym serem i wędzoną papryką. Przykrywamy każdą porcję drugą tortillą.

3. Grillujemy tortille na grillu elektrycznym po 3 minuty z każdej strony (lub odrobinę dłużej, chodzi o to, żeby ser się rozpuścił).


4 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz :) Będzie mi podwójnie miło, jeśli każdy będzie podpisany.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...